Skip to content Skip to footer

Užsakomosios edukacijos

Raubonių kaimo bendruomenė stengiasi atgaivinti senąsias krašto kulinarines tradicijas – bendruomenės gaspadinės raito aukštaitiškus virtinius. Mūsų krašte jie vadinami paprastai – „virtieniai“ ir verdami nuo seno sočiai pamaitinti šeimą ar net svečius pavaišinti. Gaminami pagal senovinį receptą su įvairiais įdarais – bulvėmis, varške, grybais, mėsa. Mėgstantys „stipriau“ pavalgyti “virtienius” valgo su pakepintų lašinukų ir svogūnų padažu, galvojantys apie liekną figūrą – renkasi sviesto ir grietinės padažą.
Edukacinės programos „Raubonių virtienė“ metu  dalyviai sužinos viską apie šį patiekalą, išmoks jį pasigaminti ir skaniai suvalgyti. Tad kviečiame paragauti skaniausių naminių virtienių, gaminamų su meile, pagal vietos močiučių receptus! Jei nepasisotinsite „virtieniais“, pasiūlysime paragauti, taip pat, pagal senovinius receptus ruoštų skanėstų, bei kvepiančios Mūšos lankų žolelių arbatos.
Mūsų edukacijose galite ne tik skaniai ir sočiai pavalgyti, bet ir pasiklausyti tradicinės aukštaitiškos muzikos – nuostabių armonikos garsų. Niekur neskubant, pabendrauti, pasikalbėti, padainuoti, o gal net pasišokti! Sočiai pavalgiusiems, tikrai pasiūlysim nerti į nuotykius! Jūsų dar laukia įdomus ir žaismingas žaidimas „SURASK AVĮ“. Tereikia turėti telefoną, kuris nuskaito QR kodą. Praėję šį aktyvų pažintinio žaidimo taką, jūs sužinosite kuo ypatingas mūsų kraštas.

Virtienių edukacija skirta visiems. Jos trukmė nuo 1 iki 3 val.
Kaina asmeniui 10 Eurų.
Paslaugos teikiamos grupėms, nuo 10 iki 30 žmonių, tik iš anksto užsisakius.
Didesniems renginiams galima užsakyti ir išvažiuojamą edukaciją.

Atsiliepimai

Džiaugiamės dieną turiningai praleidę Raubonyse. Nuo didžiulį įspūdį palikusio malūno, įdomaus pažintinio žaidimo iki pačių skaniausių virtinių su tradicine muzika. Ačiū.

Aida

Nerealios moterys. O jau virtienių skanumas!

Renata

Puiki edukacija bei smagi muzika. Grįžome sotūs ir laimingi. Ačiū Jums!

Ingrida

Ne kartą teko ragauti šių nepakartojamų virtienių. Skonis primena vaikystę… Lyg daryti mamos.

Aldona

Nuoširdi padėka visoms gaspadinėms už nepaprasto skonio virtinius, o muzikantams – už gražią liaudies dainą. Tikrai dar sugrįšime. Sėkmės.

Donatas