Skip to content Skip to footer

Užsakomosios edukacijos

Informacija ruošiama…

Premjeras S.Skvernelis lankosi Raubonių vandens malūne vilnų karšykloje-verpykloje, 2018 m.

Kontaktai

Edukacija skirta visiems. Jos trukmė ~ 1 val.
Detalesnė informacija ruošiama…

Atsiliepimai

Nuostabaus pasakotojo Vaido dėka kelionė buvo pati geriausia per daugelį metų. Vaidas inicijavo malūno restauravimą ir kasdien dirbo, kad šis istorinis kūrinys atgytų. Malūnas buvo pastatytas ir naudojamas vilnos karšimui ir verpimui; visa technika buvo varoma vandens energija. Unikali sistema, kad pamatytumėte, kaip daugelis dalių vis dar veikia! Nepraleiskite vilnos pirties patirties! Tai buvo neįtikėtinai puiku. Ačiū.

Adelė

Vienas geriausių senų vandens malūnų ir vilnos šukavimo/verpimo darbų. Originalios šimtų metų senumo mašinos ir pastatas yra gerai prispausti. Labai draugiški ir aktyvūs žmonės, kurie tuo rūpinasi. Auginamos vietinės avys, o vilna naudojama vis dar veikiančioms mašinoms demonstruoti. Pastatą planuojama restauruoti per kelerius ateinančius metus. Veikia renginiuose arba susisiekus atskirai, galima suplanuoti ekskursijas.

Vincas

Įdomi istorija, unikali vieta, puiki proga praleisti laiką.

Vidmantas

Malūnas ir karšykla sutvarkyti, įdomus objektas. Didžiausią įspūdį daro gido atsidavimas, charizma, degančios akys, entuziazmas, nuveiktas darbas ir pan.

Sigita

Ar gali vienas žmogus keisti istoriją? – TAIP! Sovietmečiu sudarkytą technikos paveldą – Raubonių vandens malūną-karšyklą-verpyklą atgaivina inžinierius Vaidotas su žmona. Iškuopę sovietmečio šiukšles, karšia vilną senovinėmis mašinomis, moko žmones vilnos vėlimo ir kviečia visus į atgaivą sielai ir kūnui – vilnonę pirtį. Aptvare ganosi ir tikras prancūzas avinas

Rasa

Visiems rekomenduoju apsilankyti Raubonių malūne, jei norite sužinoti daugiau apie vilną, jos gamybą, apdirbimą, jei norite praleisti laiką smagiai ir turiningai.

Remigijus

Gidas buvo labai paslaugus, nuoseklus, buvo įdomu klausytis pasakojimo. Išsamiai paaiškino kiekvieną etapą. Labai džiaugiuosi galimybe pačiai pabandyti velti vilną. Tai buvo tikrai unikalus patyrimas. Būtinai sugrįšime. Sėkmės!

Jurgita

Mūsų apsilankymas Raubonių malūne buvo labai įdomus. Gidas, kuris mums pristatė malūną ir jo prieigas, buvo labai informatyvus ir įdomus. Turėjome galimybę pamatyti visą vilnos apdirbimo procesą nuo vilnos iki galutinio gaminio.

Vilius